Esineja miimika

Inimese liigutused toimuvad tavaliselt automaatselt, meile harjumuspärasel viisil ning me ei ole  võimelised neid kogu aeg kontrollima. Sama kehtib ka meie miimikale.

Nägu on inimese sisemaailma peegel. Vaadates nägu tajume millises meeleolus on esineja, kuidas ta suhtub kuuldavasse või räägitavasse infosse ning kaaslastesse kes on tema ümber.

Naeratus on alati õigel kohal. Naeratus näitab positiivset suhtumist ja mis kõige olulisem, positiivne suhtumine kandub naeratusega edasi kuulajatesse (vt. allolevat videot). Hoiduma peaks närvilisest naermisest.

Inimene teeb vahel tahtmatuid näoliigutusi, näiteks rääkimise ajal kirtsutab nina, kissitab või pööritab silmi, kortsutab otsaesist, liiga palju avab suud jne. Need kõik tahtmatud liigutused tõmbavad tähelepanu ning kuuljaid võivad need häirima hakata. 

Tahtmatutest näoliigutustest saate teada alles siis, kui teised  teile seda ütlevad või vaatate enda esinemist filmilindilt. Kõige usaldusväärsema ning objektiivsema info saate siiski filmitud esinemisest (filmige prooviesinemist) ja hiljem seda analüüsides nii kõne edastamise kui ka tehtavate liigutuste poolest.

iDevice ikoon Tegevus
Proovige erinevatel päevadel minna kaaslaste juurde erinevate näoilmetega - tõsine, tige, naeratage. Pange tähele kaaslaste reaktsioone ning tähelepanekuid teie tuju kohta. Sellega saate teada, kuidas näoilmed mõjutavad meid ümbritsevaid inimesi ja nende käitumist.

iDevice ikoon Tegevus

Vaadake allolevat filmilõiku, kuidas naermine on nakkav. Metroosse siseneb mees, kes hakkab naerma. Varsti naeravad koos temaga kõik vagunis sõitjad.

 


Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License