Ülesanded 8 - 10

iDevice ikoon Kutseõppe lõpueksam

Visuaalse järelevalve teostamine kambrisse, toimetulek ootamatus situatsioonis.

Sektoris on valvur-praktikant. Kambri ukse vaateava on suletud. Kambris on üks vang, kes on osaliselt põrandal (jalad voodi peal, pea ja ülakeha maas) kambri ukse avamisel selgub, et ta on teadvuseta. Vangi ühes käes on žilett, teise käe ranne on paljastatud ja sealt on voolanud verd (mulaaž). Laual on kätepaberi rull ja selle kõrval paber „Hüvastijätukiri: tahan surra – kõigest on siiber!“

Kontrollitakse: korralduste andmine; raadiosaatja kasutamine, kambri toiduluugi avamine ohtlikus situatsioonis; kambri ukse avamine; esmaabi osutamine sh. elutegevuse märkide kontrollimine, asitõendi (kirja) kaasa võtmine sündmuskohalt.


Loenduse läbiviimine kambris, venekeelse vangiga suhtlemine (kambris samasooline vang).

Sektoris on valvur-praktikant. Kambris on üks vang, võõra turvakleebisega raadio asub laua pea ja mängib. Kamber on üsna segamini - laual on tekk, põrandal on padi ja kinnipeetava vormiriietus ei ole korrektne - puudub nimesilt ja riietusel nööbid lahti või jakk puusa ümber sõlmes; vangi käes on isetehtud täringumotiiviga palvehelmed. Vang on venekeelne ja ta ei loobu palvehelmestest, vaid paneb need särgikaelusest sisse – vabatahtlikult ära ei anna.

Veaks ei loeta, kui läbiotsimist vangile tehakse kambris.

Kontrollitakse: kambri ukse avamine ja sellega seotud korraldused; kambrisse sisenemine; loendusrivistusel antavad muud juhised ja korraldused; tähelepanuvõime; üldine vene keeles toimetulek; keelatud esemete konfiskeerimine sh. isiku läbiotsimine. Eksamineeritava varustuses on loendusplanšett.

 

FOTO: Vaade õppekambrile 


Creative Commons License
Praktilisi harjutusi SKA Justiitskolledži lõpueksamiks by Andres Põdra is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.