Lõpueksamiteks ettevalmistus

iDevice ikoon Ettevalmistusperiood paar nädalat

Lõpueksamil edukas osalemine on tingimuseks kooli lõpetamisel. Kõik me soovime, et see viimane samm saaks astutud enesekindlalt. Paaril korral on seda Justiitskolledžis juba juhtunud, et (üli)õpilane on vahetult enne lõpueksameid end vigastanud, mistõttu lõpueksami sooritus tuleb edasi lükata järgmisesse aastasse või üritada sooritada eksamit järsult nõrgenenud füüsilises vormis.

Soovitused:

  • Ärge riskige enne lõpueksami perioodi selliste sportmängude harrastamisega, milles võite end vigastada! Lahases, kipsis või turses jalaga ei saa sooritada sujuvalt kambriülesannet või täita kehaliste normide kontrolli eksamiosa. Loobuge ajutiselt pallimängudest ja võitlusspordist.
  • Enne lõpueksamit peaksite harjutama sunnikasutuse võtteid „pehmel moel“, sest tormakalt harjutades võite iseennast või oma kursusekaaslast tahtmatult vigastada.
  • Küsige õppejõududelt harjutamiseks ja meeldetuletuseks tehnilist varustust. Heameelega laenatakse Sulle sidevahendeid, käeraudu, läbiotsimisvarustust ja kambriukse võtmeid. Tasub meelde tuletada, kuidas need töötavad!
  • Eksamile eelneval päeval minge varakult magama, toituge korrapäraselt ja ärge sööge midagi „riskantset või kahtlast“. Eksamisoorituseks keskendumine on häiritud, kui peate sagedasti tualetis käima või kõht valutab. Puhake eksamiks hästi välja, veidike magusa söömine võib olla kasulik – see loob enesekindlama sisetunde ja annab energiat ajule.
  • Kontrolli, et Su vormiriietus oleks korrektne ja selle kõik elemendid oleksid laitmatud. Ära jäta vormiriietuse korrasoleku kontrolli viimasele minutile! Maale jäänud mustadest vormikingadest ei ole kasu ja kortsus särgi triikimiseks triikraua laenamine viimasel hetkel ei loo eksamieelset rahulikku fooni.

Mõnikord on kuulda naljakaid vandenõuteooriaid, kus õpilased räägivad mingist protsendist, kui "palju peaks lõpueksamil läbi kukkuma". Kinnitan, et see on tõeline jama, sellist asja ei ole olemas!

 

FOTO: Eksamineeritava võtmekimp

Tähelepanu! Ümara peaga võti avab kambri ust ja toiduluuki; Abloy tüüpi võti avab rohelist trell vaheust; kandilise peaga võti avab "valvuri ruumi".


Creative Commons License
Praktilisi harjutusi SKA Justiitskolledži lõpueksamiks by Andres Põdra is licensed under a Creative Commons Attribution-NonCommercial-NoDerivatives 4.0 International License.