8.1 Tegevuskava ja eelarve täitmise kontrollimine Siseministeeriumi tasandil

Kolm korda aastas (5, 9 ja 12 kuud) toimuva saavutatud tulemuste monitoorimise eesmärgiks on hinnata Eesti elanike ja nende vara turvalisust, tagada vajalikud otsused tegevuskavade muutmise ja ressursside kasutamise muutmise kohta, et Eesti elanike ja nende vara turvalisuse tase ei saaks kahjustatud ning anda hinnang valitsusasutuse poolt tehtud tööle ja saavutatud tulemustele eelnenud perioodil. (Einberg, U....2010)

5, 9 ja 12 kuu aruanne esitatakse SiM-ile üldjuhul suulise ettekandena. Ettekanded esitatakse põhitegevuse valdkondade kaupa.

Aasta aruanne esitatakse tegevuskava ja seļle eelarve täitmise osas riigi eelarve infosüsteemi (edaspidi REIS) vahendusel. Aruannet täiendavad analüüsid jms materialid edastatakse ministeeriumi vastutavale osakonnale elektronkujul. PPA poolt tegevuskava täitmise kohta REIS vahendusel SiM-ile esitatav aruanne möödunud aasta kohta on osa selle asutuse majandusaasta aruande lisana 15. märtsiks SiM-i rahandusosakonnale esitatavast tegevusaruandest raamatupidamise seaduse § 24 ja 3l ning riigieelarve seaduse § 6 lg 3 mõistes.

SiM-i rahandusosakond korraldab ministeeriumi ja tema valitsemisala riigiasutuste tegevusaruannete põhjal valitsemisala majandusaasta aruande projekti koostamise ning rahandusministri poolt määratavaks tähtajaks Rahandusministeeriumile edastamise. Koopia majandusaasta aruande projektist edastab rahandusosakond SiM-i siseauditi osakonnale, milline viib läbi riigieelarve seaduse § 7 lg 2 ja3 ette nähtud toimingud (majandusaasta aruande auditeerimise). Siseminister ja kantsler võivad ühe kuu jooksul pärast riigiasutuse tegevusaruande ministeeriumisse ļaekumist nõuda aruande esitanud asutuselt suusõnalist või kirjalikku selgitust aruandes toodu kohta.

IDevice küsimuse ikoon Siseministeeriumile esitatakse tegevuskava ja eelarve täitmise aruanded...
  
üks kord aastas
kolm korda aastas