5.2 Planeerimistsükkel

SiM-i valitsemisalas reguleerib planeerimistsüklit SiM-i kantsleri 06.10.2006 käskkirjaga nr 105 kinnitatud „Siseministeeriumi valitsemisala arengukava ja selle aruandluse koostamise juhend". Nimetatud käskkirjas kirjeldatud planeerimistsükkel lähtub riigi üldisest planeerimistsüklist detailiseerides seda arvestades ministeeriumi ja tema valitsemisala asutuste kohta riigi üldises strateegilise planeerimise süsteemis.

Ühe planeerimistsükli ajaliseks kestvuseks on ca 2,8 aastat ja ta läbib 4 kalendriaastat

Planeerimistsükkel algab esimese aasta septembris riskide tuvastamise ja hindamise protsessiga, mis lõpeb sama aasta novembri lõpus detsembri alguses. Riskide hindamise protsessile järgneb SiM valitsemisala arengukava (VAAK) uuendamine ja finantsplaani koostamine. Nimetatu algab esimese aasta novembri lõpus detsembri alguses ning lõpeb teise aasta märtsis/aprillis. VAAK-i uuendamisele järgneb PPA aastase tegevuskava ja eelarve koostamine, mis algab üldjuhul teise aasta mais ja lõpeb pärast riigieelarve heakskiitmist Riigikogu poolt teise aasta detsembris. Kolmandal aastal toimub aastase tegevuskava ja eelarve täitmine ning aruandlus täitmise kulgemise kohta. Neljandal aastal koostatakse aastase tegevuskava täitmise aruanne ning majandusaasta aruanne, mis sisaldab nii tegevuskava kui ka eelarve täitmise üksikasjalikku ülevaadet.

Kuna üks planeerimistsükkel läbib nelja aastat ja igal aastal algab uus planeerimistsükkel, siis toimub igal aastal samaaegselt nelja erineva planeerimistsükli haldamine (vt joonis).