Ühiskonna arengu mõju turvalisus- ja korrakaitsepoliitika ning korrakaitsestrateegiate kujundamisele

Õpiobjekt on valminud e-kursuse "Kogukondliku korrakaitsetöö juhtimine" raames, mida on rahastatud projektist BeSt.

autorid:

Pille Vennikas Veiko Randlaine Joosep Kaasik
CV
CV
CV

 

Tehniliselt abistas Sisekaitseakadeemia haridustehnoloog Vaiko Mäe

 

õpiobjekti eesmärk: kursuse eduka läbimise järel oskab üliõpilane analüüsida ühiskonna arengu mõju korrakaitsestrateegiate kujunemisele ja kaasaegse multikultuurse kodanikuühiskonna turvalisus- ja korrakaitsepoliitika põhisuundi. Õpiobjekt ei soovi anda teemade ammendavat käsitlust, vaid pigem annab mõttesuundi ja teemasid aruteludeks. Õppija leiab siit küsimusi, mille üle mõelda ja soovitusi lisalugemiseks, kust täiendavaid teadmisi hankida.

 

Sihtrühm: sisejulgeoleku magistrandid, kes õpivad ainet Kogukondliku korrakaitsetöö juhtimine. Lisaks nendele sobib õpiobjekt teadmiste täiendamiseks sisekaitseakadeemia politsei- ja piirivalve- ning pääste- ja korrektsiooniala üliõpilastele.

 

Sissejuhatus

Ühiskonna arenguetapid ja avaliku halduse kujunemisprotsessid on korrakaitsestruktuuride arengut tugevalt mõjutanud. Õpiobjekti esimeses osas vaadeldakse politseihalduse kujunemist modernse riigikäsitluse tekkimise aspektist. Teises osas analüüsitakse, millised ühiskonna arenguprotsessid soodustasid kaasaegse politsei tekkimist ning miks tekkis vajadus kogukonnakeskse korrakaitsetöö järele.

Õpiobjekti kolmas osa keskendub multikultuurse ühiskonna eripäradest tulenevatele probleemidele ja väljakutsetele. Põgusalt analüüsitakse Eesti turvalisuspoliitikaga seonduvaid strateegiaid, Suurbritannia ja Soome julgeolekustrateegiaid, uuema aja multikultuurse ühiskonna käsitlusi ja probleeme ning korrakaitsetöö aspekte nendega toime tulemisel.