5.samm LÕPUTÖÖ KAITSMINE

Eelkaitsmine

Kaitsmisele pääsemiseks peab lõputöö koostaja kaitsma oma tööd eelkaitsmisel. Eelkaitsmiseks peab lõputöö vastama SKA üliõpilastööde koostamise ja vormistamise juhendi nõuetele ning olema sisuliselt valmis, kuid ei pea olema köidetud ja lõplikult vormistatud. Töö peab olema terviklik (läbivalt allutatud töös püstitatud eesmärgile), teoreetilised seisukohad ja praktilised uurimistulemused peavad olema loogiliselt esitatud ja analüüsitud. Töö tulemusena peavad olema välja töötatud ettepanekud või võimalikud lahendusvariandid, praktilist laadi teemade puhul võib tööl olla konkreetne tulem (programm, juhend vms). Üliõpilane esitab eelkaitsmisele mineva töö kolledžisse kas vastavalt kolledži direktori käskkirjaga kehtestatud ajakavale või kehtestatud ajakava puudumisel hiljemalt 15. aprilliks.

Hiljemalt 15. Aprilliks esitab üliõpilane eelkaitsmisele mineva töö

Kolledžitel tuleb eelkaitsmised läbi viia hiljemalt 25. Aprilliks

Kaitsmine

Valmis töö esitatakse kolledžisse nii köidetult kui elektrooniliselt pdf failina kolledži direktori poolt määratud tähtajaks, kuid mitte hiljem kui 17. Maiks.

Lõputöö kaitsmine on üldjuhul avalik. Lõputöö kaitsmisel planeeritakse igale üliõpilasele aega 30 minutit, millest hinnanguliselt 1/3 kulub kaitstava töö tutvustamisele, 1/3 juhendaja ja retsensendi hinnangutele ja 1/3 komisjoni küsimustele. Avalikul kaitsmisel tutvustab üliõpilane oma lõputööd ettevalmistatud slaidide abil, mis peavad olema vormistatud Sisekaitseakadeemia ametlikule põhjale.

Suulise kaitsmise käigus jälgitakse üldtunnustatud akadeemilisi tavasid: lugupidamist, viisakust ja objektiivsust. On loomulik, et inimestel on erinevad seisukohad, kuid teadustöö tavade kohaselt esitatakse need rahulikult ja argumenteeritult. Kaitsmine lähtub alljärgnevast stsenaariumist:

1. komisjoni esimehe tervitus ja komisjoni tutvustamine;

2. üliõpilase kaitsekõne esitamine pikkusega 7-10 minutit

3. retsensiooni ettekandmine ja retsensendi küsimuste esitamine

4. retsensioonile vastamine ja diskussioon retsensendiga (viimase puudumisel komisjoni esimehega);

5. komisjoniliikmete küsimused ja nendele vastamine;

6. kohalviibijate võimalikud küsimused ja nendele vastamine;

7. lõputöö juhendaja arvamuse esitamine;

8. kaitsja lopu‑ ja tänusõnad.

 

Kaitsmiskomisjon hindab kaitstud töid kinnisel koosolekul reeglina samal päeval. Kaitsmiskomisjoni otsuse teeb teatavaks komisjoni esimees nii üliõpilasele kui ka kõigile kohalviibijatele. Hindamisel arvestab komisjon retsensendi hinnangut, üliõpilase esitlust, tema oskust vastata küsimustele, oskust orienteeruda töö temaatikas ja oma seisukohtade põhjendamis‑ ning kaitsmisoskust.

Edukat kaitsmist!

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution Non-commercial Share Alike 3.0 License