6. Siht- ja sidusrühmad. Piirkondliku politseitöö teostajad

iDevice ikoon

Piirkondliku politseitöö juhid

Politseiprefektuuris: politseiprefekti määratud kõrgem politseiametnik.


Politseiprefektuuris juhib piirkondlikku politseitööd politseiprefekti määratud kõrgem politseiametnik, kelle täpsemad ülesanded ja vastutus sätestatakse ametijuhendiga. Nimetatud politseiametnik on kohustatud valdama ning regulaarselt analüüsima ülevaadet politsei territoriaalsete struktuuriüksuste töökoormusest, et seda vajaduse korral ümber korraldada.

Territoriaalses struktuuriüksuses: määratud politseiametnik.


Politsei territoriaalses struktuuriüksuses juhib piirkondlikku politseitööd selleks määratud politseiametnik, kelle täpsemad ülesanded ja vastutus sätestatakse ametijuhendiga. Politsei territoriaalses struktuuriüksuses või konstaablijaoskonnas piirkondlikku politseitööd juhtiv politseiametnik on kohustatud valdama ning regulaarselt analüüsima ülevaadet erinevate konstaablijaoskondade või -piirkondade piirkonnakonstaablite töökoormusest ning vajaduse korral seda reguleerima, s.o ülesandeid operatiivselt ümber jaotama, tagades sellega piirkonnakonstaablite võimalikult võrdse töökoormuse.

Konstaabliosakonna juht


Konstaablijaoskonnas piirkondlikku politseitööd politseiprefekti käskkirjaga või politseiprefekti volitusel politsei territoriaalse struktuuriüksuse juhi kirjaliku korraldusega juhtima määratud politseiametnik, kelle ülesanded on määratud ametijuhendiga.

Konstaablirühma juht


Konstaablirühmas piirkondlikku politseitööd juhtiv politseiametnik, kelle ülesanded on määratud ametijuhendiga. Konstaablirühma või konstaablijaoskonna juht plaanib tema juhitava üksuse tööd (arvestab koostööleppeid, tegevuskavas märgitud eesmärke ja tegevusi, kooliaasta algust, tähtpäevi, üritusi, politseioperatsioone jne) vastavas kirjalikus tööplaanis (võib olla kas kuu-, kvartali- või poolaastaplaan).

Piirkonnakonstaablid

foto: Lennart Rikk / Postimees.ee

Piirkonnakonstaabel on politseiametnik, kes teeb konkreetselt temale määratud konstaablipiirkonnas piirkondlikku politseitööd ning kelle ülesanded on määratud ametijuhendiga. Piirkonnakonstaabli määrab konkreetsesse konstaablipiirkonda politseiprefekt käskkirjaga või politseiprefekti volitusel politsei territoriaalse struktuuriüksuse juht kirjaliku korraldusega. Piirkonnakonstaabli määramisest konstaablipiirkonda informeeritakse kohalikku omavalitsust (või omavalitsusi, kui konstaablipiirkond paikneb mitme kohaliku omavalitsuse üksuse territooriumil). Piirkonnakonstaabli rakendamine väljaspool tema konstaablipiirkonda (rühmatöö korral väljaspool rühma teenistuspiirkonda) või piirkondliku politseitööga mitteseotud ülesannete täitmiseks peab olema põhjendatud teenistusliku vajadusega ning võib toimuda erandkorras.


Noorsookonstaablid


Noorsookonstaablid tegelevad oma piirkonnas:

  • alaealiste õigusrikkumiste ennetamise, tõkestamise ja avastamisega;
  • menetlevad alaealiste poolt toime pandud väärteoasju;
  • peavad arvestust õigusvastase teo toime pannud alaealiste üle;
  • tegelevad kadunud ja ohtu sattunud lastega, korraldavad hooletusse jäetud laste sotsiaalsutusse üleandmist;
  • korraldavad koostööd ja infovahetust alaealiste komisjonide, sotsiaalhoolekandeosakonna, koolide, avatud noortekeskuste ja teiste lastega tegelevate asutuste ja organisatsioonidega.

 

Patrullkonstaablid


Teostavad konstaablirühma koosseisus mingis kindlas konstaablipiirkonnas või konstaablirühma teenistuspiirkonnas piirkondlikku politseitööd.


Abijõud


Politseid abistavad süütegude ära hoidmisel, neid toime pannud isikute tabamisel, avaliku korra tagamisel ja üldise turvalisuse suurendamisel suulise või kirjaliku kokkuleppe alusel ja vastavalt seadusele abijõud.

Abipolitseinikud


Abipolitseinik on isik, kes ei kuulu politsei koosseisu, kuid kes vabatahtlikult osaleb politsei tegevuses Abipolitseiniku seaduse ja muude seaduste ning õigusaktidega kehtestatud juhtudel ja korras. Politsei tegevuses osalemise ajal on abipolitseinik riigivõimu esindaja.

Kaitseliit


Kaitseliidu liige võib osaleda politseitegevuses abipolitseiniku seaduse alusel. Kaitseliidu liikmete poolt Kaitseliidu ja kaitseliitlaste isiklike relvade, laskemoona ja erivahendite politseitegevuses osalemisel kasutamise korra kehtestab Vabariigi Valitsus. Kaitseliidu liikmel on abipolitseiniku ülesannete täitmisel abipolitseinikule abipolitseiniku seaduses sätestatud õiguslik seisund ja sotsiaalsed tagatised.

Turvafirmad

 

 

slogan4.jpg katurva.ee


Koostööpartnerid


Riigiasutused, kohalikud omavalitsused, sotsiaal-, tervishoiu- ja õppeasutused, äri- ja erasektor, mittetulundusühingud, vabatahtlikud jt, kes vastavalt oma pädevusele täidavad kokkuleppelisi ülesandeid ning abistavad politseid süütegude ennetamisel vastavalt seadusele ja/või suulise või kirjaliku kokkuleppe alusel.

Korteriühistud


Kohalikud omavalitsused