Vormiriietuse kandmine ja vanglaametniku välimus

Koos vormiriietusega on keelatud kanda nähtavale jäävaid riietusesemeid, mis ei kuulu vormiriietuse hulka.
 

Vormiriietuse esemeid ei tohi ise ümber õmmelda. Välismaal viibides on vormiriietust lubatud kanda üksnes vangla direktori või õppeasutuse juhi loal.

 
Tööle minnes ja töölt tulles on vormiriietust lubatud kanda sellisel viisil, mis ei kahjusta vanglateenistuse mainet.  
 Vanglaametnik, Justiitsministeeriumi ametnik ja vanglaametnikukandidaat hoolitsevad vormiriietuse puhtuse ja korrashoiu eest.  
Mehed kannavad vormiriietuse juurde musti sokke. Naised kannavad seeliku juurde ihuvärvi, mustrita sukki või sukkpükse, pükste juurde musti sokke, põlvikuid või sukkpükse.  
Vormiriietuse peal on keelatud kanda kaela- ja käekette. Sõrmused, kõrvarõngad ja muud ehted ei tohi olla silmatorkava värvi ja kujuga ega sisaldada vaenu õhutavaid ja Eestit okupeerinud riikide sümboleid. Kanda võib kihla-, abielu- ja koolilõpusõrmust. Kõrvarõngaste läbimõõt ei tohi olla üle 10 mm.  
Nina-, kulmu- ja muid selliseid rõngaid ei tohi kanda.  
Soeng peab olema korrektne ja juuksed võivad olla värvitud vaid tagasihoidlikku tooni. Meestel võivad juuksed ulatuda kuklal kuni kraeni ja tukk kuni kulmudeni. Naised peavad pikki juukseid kandma tagasihoidlikus soengus kinnipandult, kinnitusvahend ei tohi ametniku turvalisust ohtu seada.

Allikas: flicr.com

Jumestus ja maniküür peavad olema tagasihoidlikud.

Allikas: flicr.com

Habe ja vuntsid peavad olema hooldatud ja piiratud.  
Parfüümi võib kasutada tagasihoidlikult.  

 

Litsenseeritud: Creative Commons Attribution-NonCommercial 2.5 License